Sakarya Veterinerlik

Sakarya veterinerlik fakültesi

Sakarya Veterinerlik başlığını taşıyan bu makalenin içeriği kentteki veteriner hekim hizmet ağı ve hizmete tabi olan evcil hayvan popülasyonu hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Kliniğimiz de dahil olmak üzere çok sayıda kuruluş kentin çeşitli bölgelerinde hizmet veriyor. Petheart aynı zamanda 24 saat ve haftanın tüm günleri kesintisiz hizmet veriyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kentimizde yaşayan evcil hayvan sayısıyla ilgili paylaştığı bilgiler evcil hayvan nüfusuna ışık tutuyor. Bu verilerin paylaşım sürecinde özellikle evcil hayvanlarla ilgili çip uygulaması önemli oldu. İl Müdürlüğü Anadolu Ajansı Sakarya Temsilciliğiyle paylaştığı bilgilerde ; 5199 sayılı “Hayvan Hakları Koruma Kanunu” kapsamında toplamda 21 bin evcil hayvanın kimliklendirdiğini açıklamıştı. Benzer tarihlerde yapılan bir diğer açıklamada da Sakarya Veteriner Hekimler Odası kentte yaklaşık 50 bin evcil hayvanın bulunduğunu paylaşmıştı.

Şehirde çoğunlukla evcil kedi ve köpeklerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda da merkez ilçeler başta olmak üzere veterinerlik faaliyetinlerinin yaygın olduğu görülüyor.

Sakarya Veterinerlik Fakültesi

Sakarya Üniversitesi’nde Veterinerlik Fakültesi ise bulunmuyor. Konuyla ilgili bilinenlere bakıldığında ise üniversitenin resmi haber portalında ”Sakarya Üniversitesi 2021’de Birçok Yeniliği Hayata Geçirecek” başlıklı haberde ”2021’de Çift Anadal/Yandal/İlgi Alanı sayısı ve katılımcı öğrenci sayısı arttırılacak. Veterinerlik Fakültesi ve 14 yeni bölüm/programın açılması için YÖK’e başvurulacak. ” Açıklamaları yer alıyor. Yani veterinerlik fakültesi için de başvuru ve girişimlerin yapıldığ paylaşılan bilgiler arasında. Eğitim standartları açısından bakıldığında kentimizin üniversitesi Türkiye’nin en iyi 100 üniversiteleri arasında ilk 50’de yer alıyor.

Üniversitenin aynı zamanda ”büyükbaş hayvan yetiştiriciliği” gibi sertifikalı eğitim programları da bulunuyor. Bu programlara üniversite dışından da katılım mümkün aynı zamanda bu sertifikalar e-devlet üzerinden resmi akrediteye sahip olma özelliği taşımaktalar.

Petheart Veteriner Kliniğimiz de bölgede uzun süredir 7 gün 24 saat hizmetini sürdüren sayılı adreslerden birisidir.

Uzman veteriner hekimlerimiz ve kliniğimizin modern donanımları evcil hayvan sahiplerinin olası tedavi tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir kapasitededir. Sakarya Veterinerlik Fakültesi olmasa da veterinerlik hizmetlerinin son derece yaygın bir karşılığı bulunan örnek bir kenttir. Özellikle meslektaşlarımız tüm ilçelerde hizmet vermek adına faaliyet göstermektedir. Petheart kliniğimiz de Sakaryamızın tüm merkez ilçelerine başta olmak üzere tüm kent sakinlerine kesintisiz hizmet güvencesi sunuyor. Bizimle iletişime geçebilir; veterinerlik, veteriner hizmetleri ve evci hayvanlar hakkında tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Diğer Postlar :

Petheart, her evcil hayvanın, klinik teşhisler, terapötik analizler ve en son tıbbi literatür ile desteklenen en yüksek kalitede veteriner bakımını almaya hakkı olduğuna inanıyor.

İletişim

© 2023 Cizgeci